تولید گلاب طبیعی سنتی به چه صورت می باشد؟

ایران منبع سرشاری است ازگونه های مختلف گیاهان دارویی که درنقاط مختلف به صورت خودرو رشد می کنند، از بین حدود سه هزار گونه گیاه دارویی که در دنیا شناخته شده، حدود یکصد و چهل گونه خاص ایران است. درحال حاضر طب گیاهی و سنتی در غرب طرفداران بیشتری دارد، چنان که هشتاد درصد مردم آلمان از داروهای گیاهی استفاده می کنند و خانواده ی سلطنتی انگلستان بیش از یک قرن است که توسط گیاهی دارویی درمان می شوند.
هم چنین داروهای گیاهی در کشور هایی چون آمریکا و فرانسه روز به روز طرفدارن بیشتری پیدا می کنند. امیدواریم این فرهنگ گم شده هرچه زودتر جای از دست رفته ی خود را بین مردم ما پیدا کند و شاهد باشیم که روز به روز مردم به طب سنتی و گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی اقبال بیشتری نشان دهند.
از دیدگاه طب سنتی ایران زمین گیاهان دارای مزاج هستند و از لحاظ سردی، گرمی، تری و خشکی دسته بندی میشوند و بسته به مزاج فرد، بیماری های آن تشخیص داده می شود و هم چنین عرقیات گیاهی، نسبت به خود گیاه از روح و مزاج لطیف تری برخوردار است و نسبت به گیاه خشک، معتدل تراست؛ لذا درمان طیف وسیعی از بیماری های حاد با مزاج های مختلف را دربر می گیرد. پس توصیه می شود میزان مصرف برحسب مزاج شخص صورت گیرد؛ تا به عنوان یک مکمل غذایی و دارویی جهت حفظ سلامتی مؤثر واقع گردد.
مطالبی که دراین سایت ارائه می شود با بهره‌گیری از تجربیات بزرگان پیشین و کتب معتبر طب سنتی و کهن ایران زمین هم چون قانون در طب ابو علی سینا، الحاوی زکریای رازی، ذخیره خوارزمشاهی، قرابادین کبیر، مخزن الادویه‌ی عقیلی خراسانی و تفحه‌ی حکیم مؤمن تبریزی جمع آوری گردیده است
کلمات کلیدی :